Apple përfundimisht do ta lejojë AltConf të transmetojë drejtpërdrejt WWDC 2015

AltConf 2015

Organizatorët e AltConf kanë zgjidhur mosmarrëveshjet e tyre ligjore me Apple dhe tani do të jenë në gjendje të transmetojnë WWDC 2015 të këtij viti, kështu që do të jetë një kanal alternativ. AltConf njoftoi, se nuk do të ritransmetonte Keynote WWDC 2015, për shkak të një njoftimi ligjor nga Apple. Për fat të mirë për zhvilluesit, organizatorët e AltConf ishin në gjendje të arrijnë një marrëveshje me Apple.
AltConf është një alternative për zhvilluesitPër WWDC të këtij viti, ata nuk patën fatin të merrnin lejen e tyre, në konferencën që mbahet në San Francisco çdo vit. Organizatorët ata transmetojnë ngjarjen falas, WWDC dhe sesione të tjera, që zhvilluesit të shohin ngjarjen.

WWDC2015-zhvilluesi-bileta-hyrja-0

Ne jemi shumë të kënaqur që mund ta zgjidhim këtë çështje me Apple, për të mirën e komunitetit të zhvilluesve. Theshtë më e mira për të gjithë të përfshirë, dhe ne shpresojmë të shtojmë një përmbajtje të shkëlqyeshme, ashtu si Apple bën me WWDC 2015, tha Elkin.

Ekziston një pengesë e vogël midis Apple dhe AltConf, marrëveshja lejon vetëm këtë të fundit, ritransmetoni fjalën kryesore të WWDC y statusi i seancave të zhvilluesve që vizitojnë konferencën tuaj. Kjo do të thotë që AltConf nuk do të jetë në gjendje për të ritransmetuar seancat individuale të zhvilluesve, të mbajtura në WWDC të këtij viti.

Sidoqoftë, është akoma mirë të dimë se Apple po lejon AltConf të transmetojë të paktën, disa nga sesionet e tij për zhvilluesit i cili do të marrë pjesë në konferencën e zhvilluesve, duke siguruar zhvilluesit e iOS si unë shfletoni këtë ngjarje. Jini të vëmendshëm në faqen tonë, të dini gjithçka që lidhet me Keynote këtë të hënë, dhe mos humbni asgjë.

BurimAltConf


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.