Pixelmator është gjithashtu në shitje për një kohë të kufizuar

Kush nga të pranishmit nuk e njeh këtë mjet redaktimi? Me siguri që të gjithë e dimë sepse po e përdorim ose kemi prova për këtë si një mjet i shkëlqyeshëm për redaktimin e fotove. Epo tani Pixelmator dhe Pixelmator Pro (të cilat i njoftuam dje) janë në shitje për një kohë të kufizuar në Mac App Store.

Ata që nuk duan të përdorin aplikacione tepër të komplikuara për redaktimin e fotove mund të zgjedhin Pixelmator, i cili ofron një numër të madh mundësish, por është disi më pak i plotë se versioni Pro. Ata që duan pak më shumë ose madje janë profesionistë në redaktim, mund të kërcej drejt në versionin Pixelmator Pro, e cila shton më shumë mundësi redaktimi.

Pixelmator ju ofron një numër të madh efektesh dhe filtrash për t'i aplikuar në imazhet tona, mjete pikturimi, mjete retushimi, mjete vizatimi, efekte mbresëlënëse, stile të ndryshme shtresash me të cilat mund të shtojmë efekte të ndryshme jo shkatërruese. Isshtë gjithashtu i pajtueshëm me formatet më të përdorura në botën e dizajnit si PSD, TIFF, JPEG, PNG dhe PDF.

Të dy aplikacionet janë plotësisht të pajtueshme me skedarët Photoshop, por duhet të kemi shumë kujdes për llojin e shtresave që janë përdorur gjatë krijimit të dokumentit, sepse nganjëherë Pixelmator nuk i njeh ato dhe nuk na lejon t'i modifikojmë sikur ta bëjmë direkt përmes aplikacionit Adobe. Ne me të vërtetë po përballemi me një nga aplikacionet kryesore për redaktimin e fotove në Mac-in tonë dhe është që pak nga pak ajo vazhdon të fitojë terren për aplikacione të tjera më profesionale për redaktimin e fotove të disponueshme për përdoruesit e macOS dhe që tani gjejnë një zbritje interesante që i lë në gjysmë çmimi për një kohë të kufizuar. Ne lëmë një lidhje me të dyja në rast se dikush dëshiron të shkojë për ta:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.