Problemet e disa përdoruesve të familjes së kartave Apple me para të gatshme

Familja e Kartave Apple

Muajin e kaluar, Apple filloi zyrtarisht platformën e saj të re Familja e Kartave Apple. Kjo i lejon përdoruesit e Apple Card të shtojnë një bashkëpronar dhe përdorues të autorizuar me platformën Apple Sharing Family, përfshirë mbështetjen për Shpërblimet ditore të parave të gatshme. Sidoqoftë, duket se shumë përdorues nuk janë në gjendje të hyjnë në shpërblimet e përmendura ndër çështje të tjera.

Paratë ditore

Disa përdorues kanë përdorur fijet e reddit për të raportuar paaftësinë për të marrë shpërblime Daily Cash në Apple Card Family. Duket se bashkëpronarët e rinj të Apple Card nuk marrin shpërblime ditore në para për blerjet e tyre. Shpërblimet duhet të depozitohen në bilancin e Apple Cash të çdo përdoruesi të kartës çdo ditë pasi të përfundojnë transaksionet.

Për më tepër, përdoruesit e prekur me sa duket nuk mund të paguajnë bilancin e tyre të Apple Card duke përdorur bilancin e tyre Apple Cash. Në vend të kësaj, ata duhet të përdorin një llogari bankare. Probleme të tjera të zbuluara dhe të përmendura nga përdoruesit përfshijnë bashkëpronarët dhe përdoruesit e autorizuar që nuk marrin njoftime për blerjet dhe mospërputhjet rreth kufijve të kredisë.

Përdoruesit e prekur në mënyrë të përsëritur kanë kontaktuar Apple dhe Goldman Sachs në lidhje me këtë problem, por pa zgjidhje, të paktën tani për tani. Në vend të kësaj, kompanitë thjesht thonë se janë të vetëdijshëm për problemin dhe se ekipet inxhinierike po punojnë për ta rregulluar atë.

Tashmë ka nga ata që po propozojnë zgjidhje alternative:

Ju duhet të hyni këtë faqe në internet dhe nga atje, pasi të keni hyrë, duhet të shkoni te Settings. Ju do të shihni se Cash juaj Dailyështë grumbulluar atje dhe mund ta aplikoni në bilancin tuaj të Kartës Apple. Tani për tani, zgjidhja më e mirë përveç kësaj është të telefononi mbështetjen teknike të Apple, të kërkoni që problemi të regjistrohet dhe t'i referohet departamentit të inxhinierisë. Pas kësaj, telefononi Goldman Sachs dhe kërkoni që të hapin edhe një çështje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.