Si të shikoni historinë e Safari në Mac tuaj?

 

ikonë safari

Jo vetëm ekspeditë gjuetine t'ju japë mënyrën më të shpejtë për të shfletuar uebin në kompjuterin tuaj, është gjithashtu më efikasja kur bëhet fjalë për të kontrolluar konsumi i energjisë në OS X, e cila maksimizon jetën e baterisë së Mac-ut tuaj.

Meqenëse kaq shumë përdorues të Mac përdorin Safari në baza ditore, historitë e tyre të shfletimit janë të mbushura plot me shkrime nga faqet e internetit që kanë vizituar më parë. Nëse dëshironi gjeni rrugën tuaj për t'u kthyer në një sit të vizituar më parë Duke kërkuar të gjithë historinë tuaj të shfletimit, mund të jetë mjaft e lodhshme me muaj ose vite të të dhënave të ruajtura në të.

histori safari mac iphone

Ashtu si në iOS, Safari për Mac ofron një shkurtore i përshtatshëm që ju lejon të kaloni shpejt në çdo faqe të vizituar më parë bazuar në secilën skedë.

Si të shikoni historinë e fundit të Safari në Mac tuaj:

1) Energjik ekspeditë gjuetine Në Mac-in tuaj, hapni një skedë të re dhe vizitoni disa uebfaqe dhe ndiqni disa lidhje.

2) Haga Clic y shtypni dhe mbani të shtypur butonin 'Kthehu' në Safari në shiritin e sipërm të veglave.

3) Zgjidhni një faqe në internet vizituar më parë në menu, dhe lëshoni butonin e miut.

Uebsajtet që shfaqen në këtë listë janë specifike për historikun e skedës aktuale. Nëse kaloni në një vend tjetër, dhe klikoni dhe mbani butonin Kthehu përpara nga Safari, do të shihni një histori tjetër të shfletimit varësisht nga faqet e internetit specifike që keni vizituar. Siç mund ta shihni është shumë e lehtë, por ato janë një nga ato gjëra që nuk i dini nëse nuk i lexoni atje.

Kjo rrugë e shkurtër Gjithashtu punon në Safari në iPhone, iPod touch dhe iPad. Partneri ynë Jordi, kohët e fundit na mësoi se si ta bëjmë atë me një shkurtore e tastierësÇfarë mund të shihni në këtë artikull. Nëse doni të shihni historia e shkarkimit në Mac-in tuaj mund ta bëni këtu. Dhe nëse ajo që dëshironi është pastroni historikun e shfletimit nga Safari, trokitni lehtë mbi këtu.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Topatamalder dijo

  A e keni shkruar vërtet këtë artikull ??? Po qeshni me shkembin?

 2.   Shahu dijo

  Hahaha, nesër vendosni një artikull mbi "si ta ndizni Mac-in tuaj". LOL

  1.    Jezusi Arjona Montalvo dijo

   Njeri nëse nuk të tregojnë se si ta bësh këtë hile të thjeshtë, nuk do ta dinit, të paktën unë e bëj.

bool (e vërtetë)