Si të aktivizoni sinjalizimet për kohën në Apple Watch

Nomad Sport Gri Lunar

Një nga opsionet që kemi në dispozicion në Apple Watch dhe që me siguri shumë përdorues nuk kanë dijeni janë paralajmërimet për orë. Ky funksion i merr shumë përdorues "prapa në kohë" që ne ndonjëherë përdorim një nga ato orët shumë të thjeshta Casio.

Ky funksion që aktivizon është direkt një njoftim për çdo orë, kështu që kur të mbarojë ora, ora do të lëshojë një dridhje të vogël së bashku me një tingull që ne mund ta rregullojmë vetveten. Këta tinguj tani janë dy, njëra nga këmbanat dhe tjetra nga zogjtë.

Si të aktivizoni paralajmërimet për orë

Shtë shumë e thjeshtë dhe mund të bëhet nga vetë ora drejtpërdrejt në mënyrë që të mos keni nevojë të prekni iPhone. Për të aktivizuar këtë funksion duhet të kemi qasje në cilësimet nga ora, siç thamë në fillim dhe hyrjen drejtpërdrejt në Accessibility.

Sinjalizime për orë

Sapo brenda, ajo që duhet të bëjmë është të zbresim deri sa të kemi qasje në opsionin alarme për orë dhe më pas aktivizoni ato. Pasi të aktivizohemi mund të klikojmë mbi tinguj dhe të zgjedhim midis opsionit të Kambanat ose Zogjtë. Ju gjithashtu mund të redaktoni njoftimet në opsioni i orarit, i cili na ofron njoftime çdo orë, çdo 30 minuta ose çdo 15 minuta. Në këto periudha kohore të zgjedhura, ora do të bie në zë.

Kjo është padyshim një mënyrë e mirë për të kuptuar se sa shpejt kalon koha Dhe është që siç më ndodh mua, me siguri shumë prej jush humbin perceptimin e kohës me kaq shumë punë, kohë të lirë, etj ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Hok dijo

  Për kuriozitet, cili rrip është ai që vendosni në postën gri?

  Ju faleminderit!

  1.    Jordi Gimenez dijo