Të gjitha dyqanet e Apple të Mbretërisë së Bashkuar tani janë të hapura

Apple Store në Mbretërinë e Bashkuar

Imazhi që kryeson këtë artikull duket se ka hyrë në histori, të paktën tani për tani. Pandemia e gjeneruar nga Coronavirus po bën që ekonomitë e vendeve të bien. Shumë kompani u është dashur të mbyllen dhe shumë dyqane po zgjasin sa më mirë. Megjithëse Apple nuk ka pasur shumë probleme financiare, është e vërtetë që Dyqanet e Apple janë mbyllur në të gjithë botën për një kohë të gjatë. Në disa vende ata vazhdojnë kështu por në MB tani janë të gjithë të hapur.

Apple nuk është një nga kompanitë që kanë vuajtur shumë nga kriza ekonomike gjeneruar nga OCVID-19. Sepse sektori i teknologjisë ka qenë një nga më të përfituarit edhe pse tani pasojat janë paguar. Sidoqoftë, shumë nga Dyqanet e Apple që kompania ka në të gjithë botën ato janë mbyllur për shumë muaj në mënyrë që të zbuten infeksionet në mesin e popullatës.

Në Mbretërinë e Bashkuar tani, situata duket se është në një luginë qetësie dhe se numrat kanë filluar të shoqërohen. Për shkak të shkallës së vaksinimit, njerëzit që kanë gjeneruar antitrupa dhe masa të tjera sanitare, Apple ka vendosur që është koha për të rihapur Apple Store në vend. Kështu të gjitha 38 dyqanet janë të hapura për publikun edhe pse logjikisht duhet të vazhdojnë të respektohen masa të tilla si përdorimi i një maske, distanca ndërpersonale dhe të tjerët.

Dyqanet në përgjithësi ata veprojnë në orë të reduktuara, dhe disa mbyllen në 18:00. Të tjerët, siç është dyqani Brent Cross në Londër, hapen deri në orën 20:00 pasdite, ndërsa Apple White City në Londër hapet deri në orën 21:00.

Tani ne jemi te hapur për të blerë duke rezervuar një seancë një për një me një specialist, marrjen e porosive në internet dhe Mbështetjen e Genius kur bëni një takim.

Ne po presim me padurim që kjo të lëvizë në vendet e tjera dhe ne fillojmë të shohim dritën në fund të tunelit. Le të mbajmë pak më shumë sesa ka mbetur pak (Shpresoj).


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.