Unarchiver zbërthen të gjitha skedarët tuaj

unrarchiver

Ka shumë aplikacione në App Store Mac për të dekompresuar skedarët në Mac-in tonë, larmia ekzistuese është vërtet e mirë për përdoruesin. Në kohën e tij unë shkarkova aplikacionin Unarchiver që bën pikërisht këtë, dekompreson skedarët dhe deri më sot vazhdoj ta përdor në Mac tim që nga zhvilluesit shanset për të tentojnë të përmirësohen, me disa azhurnime.

Isshtë një mjet i thjeshtë që na lejon të dekompresojmë të gjitha llojet e skedarëve:  ZIP, RAR, 7-zip, tar, gzip dhe bzip2 ndër të tjera. Në rast të kompresimit në formate të vjetra, të tilla si StuffIt, DiskDoubler, LZH, ARJ dhe ARC ... ne nuk do të kemi ndonjë problem për të hequr skedarët brenda me këtë aplikacion.

Ka shumë aplikacione të tjera për të dekompresuar skedarët në Mac App Store, por ky është padyshim një nga ata që mund të këshillojmë për ata që kërkojnë një mjet e lehtë dhe e shpejtë për kur duhet të dekompresojmë një skedar në Mac-in tonë.

the-unarkiver-1

E thjeshtë për t’u përdorur, me një ndërfaqe pa komplikime të çfarëdo lloji dhe krejtësisht falas. Gjithashtu ky mjet dekompresimi sapo mori një azhurnim në versionin 3.71 dhe kjo sjell me vete disa përmirësime:

 • Përmirësoni opsionin e kërkimit të skedarëve për OS X dhe skedarët nga pajisjet iOS që kemi ruajtur në Mac.
 • Rregulloni një gabim që nuk lejonte të përdorni disa emra në skedarët Zip dhe Exe
 • Ai gjithashtu shton korrigjime për të qenë në gjendje të nxjerrim gjithmonë skedarët edhe nëse ato janë me atributet në modalitetin 'vetëm lexo'
 • Rregullo disa gabime të vogla dhe shto gjuhën bullgare

Me këtë aplikacion nuk do të kemi ndonjë problem për të nxjerrë të gjitha llojet e skedarëve në Mac-in tonë. Me të gjitha opsionet e konfigurimit të këtij aplikacioni në Spanjisht dhe në dispozicion për versionet OS X 10.6.0 ose më të lartë, ky aplikacion mund të jetë i dobishëm për të zbërthyer skedarët në më shumë se një.

Më shumë informacion - A është bateria juaj Macbook në gjendje të mirë? Bateria e kokosit do t'ju tregojë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Miguel dijo

  Përshëndetje!

  instaloj unarchiver dhe kur filloj programin marr një kuti të zezë që thotë:

  vendosjen e unarchiver si app parazgjedhur

  1.- përdorni menunë «skedar> marr informacion» në gjetësin e një skedari të atij lloji

  2.- përdorni «hapur me ...» për të zgjedhur heqësin

  3.- kliko «ndrysho të gjitha ...»

  Unë nuk e kuptoj se çfarë të bëj ose ku ta zhvendos atë, unë provova informacionin e programit dhe asgjë nuk del, nëse mund të më ndihmoni.

  Faleminderit shumë!

 2.   Jordi Gimenez dijo

  Hi Miguel,

  ajo që po ju tregon është ta vendosni si dekompresor fillestar

  Kjo nuk ka asnjë lidhje me funksionimin e aplikacionit. Provoni të zbërtheni një skedar duke klikuar me të djathtën mbi të dhe Hapni me ... hapeni me këtë aplikacion dhe kaq. Nëse ajo që dëshironi është të dekompresoni automatikisht me këtë aplikacion ndiqni hapat e përshkruar në 1, 2 dhe 3

  Përshëndetje!

  1.    Miguel dijo

   Unë tashmë e bëra dhe gjithashtu e vendosa që të hapet automatikisht me atë aplikacion dhe ajo kuti e zezë vazhdon të shfaqet dhe nuk dekompreson asgjë, në fakt asgjë nga aplikacioni nuk funksionon, nuk e di nëse duhet ta çinstaloj dhe ta instaloj përsëri .

 3.   GBX dijo

  Për mua e njëjta gjë më ndodh
  Kur shkoj në formatin e skedarit, kutia me fontin që Miguel ka thënë me kërcime të theksuara.

 4.   santa dijo

  Përshëndetje, e njëjta gjë më ndodh dhe asgjë ... me butonin e djathtë nuk dekompresohet dhe nëse ndjek hapat vazhdon njësoj. Na hidhni një kabllo nga fi