Verdha, një aplikacion për të shkruar shënimet tona në Mac

aplikim i verdhë

Në Mac App Store ka aplikacione të të gjitha llojeve dhe këtë herë do të shohim një interesant që na lejon të shkruajmë shënime në stilin më të pastër post-it t'i lëmë ata 'të mbërthyer' dhe të dukshëm mirë në desktopin e Mac-ut tonë në mënyrë që të mos harrojmë detyrën që kemi në pritje.

Rightshtë e drejtë, ky aplikacion quhet Verdha Ne e gjetëm atë në dyqanin Apple dhe gjithashtu krejtësisht falas. Reallyshtë me të vërtetë shumë efektive, si dhe i thjeshtë për t’u përdorur dhe ne mund ta konfigurojmë siç duam falë shumë opsioneve që ka, siç është mundësia e ndryshimit të llojit të shkronjave që duam të përdorim, duke zgjedhur midis disa ngjyrave të letrës 'për të diferencuar shënimet tona ose një mundësi shumë interesante që i bën ato transparente në mënyrë që të mos na shqetësojnë ndërsa ne punojmë për gjëra të tjera.

verdhë-app-1

Le të shohim disa karakteristika të tjera që na lejojnë të përdorim këtë aplikacion të shkëlqyeshëm:

 • Sandbox është aktivizuar
 • Ju lejon të modifikoni madhësinë e shkronjave
 • Ne mund të krijojmë shkurtore të tastierës për të krijuar ose për të hyrë në një shënim
 • Aktivizoni ose çaktivizoni duke parë numrin e shënimeve në shiritin e menusë

Really Yellow ka shumë mundësi konfigurimi të disponueshme dhe na e bën shumë më të lehtë krijimin e atyre shënimeve të shpejta që ndonjëherë nuk dimë ku t’i drejtojmë dhe me të mund t’i lëmë ato të vendosura në mënyrë të përsosur në Mac-in tonë, gjithashtu plotësisht në spanjisht kështu që nuk do të kemi ndonjë problem kur duam të modifikojmë ndonjë nga preferencat e shumta të këtij aplikacioni.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Ka një madhësi prej 4.0 MB dhe kërkesat që nevojiten për instalimin e tij duhet të jenë së paku në OS X 10.7 ose më vonë dhe Procesor 64 bit.

Më shumë informacion - Aplikacioni mSecure me një zbritje interesante për një kohë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Raul Montero Lombao dijo

  Çfarë përmirësimi është ky aplikacion për Sticky Notes që vjen si parazgjedhje në OS X?