Zgjohu deri në kohën e zgjimit për Mac

Koha e zgjimit-alarmi-0

Nëse ka diçka që është e nevojshme çdo mëngjes, është që diçka ose dikush të na zgjojë në mënyrë që ta fillojmë ditën në këmbën e djathtë dhe që të mos mbyteni në kohë duke qenë vonë për punën ose angazhimet e përditshme. Aq sa kemi njohur gjithnjë për dekada me radhë orët e alarmit që përmbushnin këtë funksion dhe që më shumë se një herë kanë vuajtur zemërimin tonë, por që po lënë hapësirë ​​për të rejat. pajisje si smartphone apo edhe kompjuterat tanë me aplikime të ndryshme si ai që ju sjellim sot.

Wake Up Time është zhvilluar nga kompania Rocky Sand Studio dhe një pajisje zgjimi do të instalohet në sistemin tonë që do të shfaqet në ekran në mënyrë që ne mund të vendosim kohën tek e cila duam të zgjohemi.

Koha e zgjimit-alarmi-2

Në të vërtetë, siç e pyeta veten në fillim, me siguri ju mendoni se cilat avantazhe ka për ta lënë Mac-in të ndezur dhe në gjumë për një orë alarmi të thjeshtë në sfond. Shpjegimi është shumë i thjeshtë, në mënyrën time për të parë nëse nuk jeni nga ata përdorues që gjithmonë i lënë pajisjet të ndezura dhe kurrë nuk i fikin ato, Nuk mendoj se duhet të përdoret vazhdimisht në baza ditore, por kur duhet të lëmë Mac duke kryer detyra gjatë natës, qofshin ato shkarkime apo ndonjë lloj tjetër redaktimi, montimi ... ne mund ta lëmë orën e alarmit si dytësore pasi shpenzimi i energjisë është i panevojshëm.

Edhe pse siç ju kam thënë personalisht, është më komode për mua perdor iPhone tim si orë alarmi edhe pse nuk mjafton ta kesh për këto raste.

Koha e zgjimit-alarmi-1 Në vetvete operacioni është i thjeshtë, nga preferencat e aplikacionit që mundemi ndryshoni tingujt e alarmit dhe duke e përsëritur atë në intervale kohore. Ekziston edhe një opsion "Pro" me 1,79 Euro në Mac App Store që shton vetëm një numër më të madh lëkurash me orë dhe forma të ndryshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.