Zhvilluesit do të jenë në gjendje të krijojnë aplikacione të personalizuara për shkollat

Apple do të lejojë zhvilluesit të krijojnë aplikacione për shkolla

Një thelbësore thelbësore për Apple janë zhvilluesit. Ato kompani apo individë që Falë përpjekjes, përkushtimit dhe punës së tyre, ata arrijnë të krijojnë aplikacione që përdoruesit si ne i shijojnë më vonë. Shumica e betave që lëshohen janë për ta, në mënyrë që ata të mund t'i përshtatin këto krijime me sistemet e reja operative që do të dalin në treg. Apple lejon që këto aplikacione të shfaqen në dyqanin e destinuar për pajisje të ndryshme, për sa kohë që plotësojnë minimumet e caktuara dhe përmbushin një qëllim.

Një nga objektivat e fortë të Apple është angazhimi i saj ndaj sektorit të arsimit. Kjo është arsyeja pse kompania kaliforniane tani ka njoftuar se zhvilluesit do të jenë në gjendje të krijojnë aplikacione me porosi për institucionet arsimore.

Sfida e re për zhvilluesit: Aplikime për shkolla që i përshtaten përdoruesit përfundimtar

Apple është shumë e përfshirë me sistemin arsimor, të paktën në Shtetet e Bashkuara. Shpërblime për ato shkolla ose institucione arsimore që përmbushin minimumet e caktuara dhe ata i përkushtohen kompanisë. Ai ka bërë donacione të shumta për shkollat ​​e kompjuterëve Mac në mënyrë që studentët e tij të evoluojnë në studimet e tyre ... etj

Universiteti Verilindor i Misisipit i akorduar nga Apple

Universiteti Verilindor i Misisipit i akorduar nga Apple

Ishte çështje kohe para se Apple të lejonte zhvillimin e energjisë krijoni aplikacione që i përshtaten secilës prej këtyre shkollave ose institucioneve. Duke pasur parasysh se jo të gjitha qendrat kanë të njëjtat nevoja ose veçanti.

Përmes një deklarate në faqen e internetit të zhvilluesitkëto mund të ofrojë aplikacione të personalizuara në institucionet arsimore përmes Apple School Manager. Zhvilluesit mund të identifikojnë organizatat përmes Lidhu me Dyqanin e Aplikacioneve dhe u jepni atyre mundësinë për të blerë aplikacionin e personalizuar përmes Apple School Manager. Por përmendet gjithashtu që institucionet arsimore mund të përfitojnë nga kjo veçori për të shpërndarë aplikacione pronësore të përdorura brenda.

Nga ajo që mund të lexohet dhe siç thonë amerikanët është një "fitore fitore". Një marrëveshje fitim-fitore. Zhvilluesit mund të përqendrohen në një fokus më të madh dhe më specifik ndaj klientit ndërsa shkollat ​​mund të rregullojnë aplikacionet për t'i bërë ato edhe më fitimprurëse.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.