Zhvilluesit tani kanë macOS Mojave 1 beta 10.14.2

macOS Mojave

La macOS Mojave 10.14.2 zhvilluesi i parë beta tashmë është në duart e zhvilluesve. Disa orë pas fillimit zyrtar të macOS Mojave 10.14.1 me përmirësime në performancë dhe stabilitetin e sistemit, plus thirrjet grupore FaceTime dhe emoji, Apple lëshon versionin beta 1 të Mac OS.

Versioni i ri i lëshuar sot arrin edhe disa orë para orarit dhe është që Apple zakonisht lëshon versionet beta rreth orës 19:XNUMX në vendin tonë, por këtë herë ato kanë mbërritur një orë më herët. Ne nuk kemi shumë detaje mbi këto versione të reja, por ne imagjinojmë se ata rregullojnë disa gabime të vogla të sistemit dhe pak më shumë.

Possibleshtë e mundur që çështja watchOS 5.1 të përshpejtojë lëshimin e versioneve beta 1 për zhvilluesit, por as ne nuk jemi të qartë për asgjë, dhe procesi i lëshimit të beta është qartë në vazhdim. Në këtë rast Mac-et funksionojnë shumë mirë me versionet e reja zyrtare të macOS dhe është e mundur që prek pak në këtë version të parë të 14.2, por në rast se shfaqen lajme të rëndësishme, ne do t'i ndajmë ato me të gjithë ju.

Si gjithmonë, gjëja e rëndësishme në këto raste është që versionet beta të shërbejnë për të shmangur atë që ndodhi me Apple Watch të ri dhe atë version përfundimtar të watchOS 5.1 që në fund të fundit është dashur të tërhiqet nga Apple duke lënë disa Apple Watch Sereis 4 të papërdorshëm. Por duke e lënë mënjanë këtë problem, tani kemi versionet e reja beta për zhvilluesit dhe ato do të vijnë së shpejti. versione publike të këtyre beta-ve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.