Microsoft Remote Desktop për Mac është azhurnuar me mbështetjen për macOS mode të errët Mojave dhe më shumë

Desktop i largët i Microsoft

Një nga aplikacionet më të spikatura të Microsoft dhe njëkohësisht i dobishëm për një numër të madh përdoruesish, i cili është i disponueshëm për Mac, pavarësisht nga të gjitha komplet Office dhe Skype, është klienti juaj i largët i desktopit që të lidhet në distancë me kompjuterët me sistemin operativ Windows, e njohur si Microsoft Remote Desktop dhe kjo ne tashmë ju mësojmë të përdorni.

Ky klient në fjalë nuk merr shumë azhurnime, por këtë herë, së bashku me të gjithë Microsoft Office, kemi parë ardhjen e një versioni të ri të Remote Desktop në Mac App Store, falë të cilit tani mund të përdorim modalitetin e errët me të dhe disa gjëra të tjera.

Klienti i Microsoft Remote Desktop për Mac merr një azhurnim të ri në App Store

Siç kemi mësuar, kohët e fundit aplikacioni Microsoft Remote Desktop, i disponueshëm falas përmes App Store për Mac, është azhurnuar në versionin 10.2.4, dhe me këtë azhurnim, në radhë të parë, dhe Si një risi kryesore, ne kemi pajtueshmëri me modalitetin e errët, për të gjithë ata që kanë macOS Mojave të instaluar në pajisjet e tyre, dhe të cilët kanë vendosur të aktivizojnë këtë funksion nga konfigurimi i pajisjeve, gjë që është më interesante për të mos patur mjedise të ndryshme për sa i përket konfigurimit të ngjyrave në varësi të aplikacionit, dhe kështu duke arritur një më të qëndrueshëm për macOS.

Nga ana tjetër, për ata që ende vazhdojnë të përdorin Microsoft Remote Desktop 8, domethënë versionin e vjetër, ata tani do të jenë në gjendje të kryejnë migrimet në një mënyrë disi më të lehtë, pasi që direkt kur hapin versionin e ri për herë të parë , në vetë faqen e fillimit, opsioni përkatës do të duket të jetë në gjendje të transferojë konfigurime nga aplikacioni tjetër drejt kësaj të re.

Lidhur me aspektet e tjera, pavarësisht azhurnimit, është praktikisht e njëjta, megjithëse është e vërtetë që kanë rregulluar disa çështje dhe kanë bërë disa optimizime interesante Sigurisht, në këtë rast, aplikacioni vazhdon të jetë i disponueshëm vetëm në anglisht, diçka që është gjithashtu e rëndësishme për ata përdorues më fillestarë në këtë drejtim.

Sido që të jetë, nëse dëshironi, mund ta azhurnoni ose ta shkarkoni nëse nuk e keni akoma falas nga App Store për Mac:

Microsoft Remote Desktop (Lidhja e AppStore)
Desktop i largët i Microsoftfalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.