Instaloni një rezervuar peshku në Mac tuaj me Desktop Aquarium 3D

akuariumi-3d

Dëshironi të keni një rezervuar peshku në Mac tuaj? Këtë herë do ta shohim një aplikim që na lejon të përdorim si një mbrojtës të ekranit ose si një sfond i mbivendosur në majë të imazhit tonë, peshq që do të notojnë rrjedhshëm nëpër desktop.

Ne do ta gjejmë këtë aplikacion falas në Mac App Store për një kohë të kufizuar, kështu që nëse jeni një nga ata që pëlqejnë peshqit, por nuk duan të bëjnë punën që duhet të mblidhni një rezervuar peshku në shtëpi, ky mund të jetë një aplikim perfekt për ju.

akuariumi-3d-1

Së pari dhe si gjithmonë, ne duhet të hyjmë në dyqan dhe të shkarkojmë aplikacionin, atëherë është aq e thjeshtë sa konfiguroni opsionet sipas dëshirës tonë nga të cilat do të jetë rezervuari ynë privat i peshkut. Ne madje mund të konfigurojmë llojin e peshkut që duam të kemi në të dhe sasinë e tyre.

Gjithashtu na lejon të modifikojmë kohën që duam të na duhet të aktivizohet nëse e duam atë si mbrojtës ekrani, shtojmë ose heqim peshq sipas dëshirës sonë, zgjedhim midis llojeve të ndryshme të peshkut: ujë i kripur, ujë i ëmbël dhe një përzierje e të gjithëve, zgjidhni niveli i ujit në 'rezervuarin e peshkut', shtoni peshkaqenë të vegjël të bardhë, kuaj deti ... hajde mundësi të pafund.

akuariumi-3d-3

Ky aplikacion nuk është i ri, por tani është falas për një kohë të kufizuar dhe është gjithmonë mirë të kesh disa opsione në Mac-in tonë për të zgjedhur, më pëlqen të ndryshoj dhe të përfitoj nga sasia e opsioneve që kemi në dispozicion; në raste të tjera kemi parë se si të shtojmë një zjarr i bukur si një mbrojtës i ekranit ose madje shikoni imazhe në formën e informacion mbi motin në tryezën tonë.

Shtë një aplikacion shumë i mirë me një cilësi grafike mjaft të mirë (3D, ne mund ta diskutojmë atë) por të gjitha speciet kanë cilësi vërtet të mirë vizuale, pengesë është se si në shumicën e aplikacioneve nuk ofron opsionet e konfigurimit në spanjisht, por është mjaft intuitiv dhe i lehtë për t'u përdorur.

Më shumë informacion - Aplikoni Relax Melodies për t'u çlodhur dhe shijuar


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.