Këtu janë të gjitha alternativat e sfondit macOS Monterey

Ka kaluar një javë që kur Apple prezantoi produktet version i ri i macOS Ai pritet të jetë në shumë Mac deri në fund të vitit. Për momentin ne e kemi atë në fazën beta dhe me siguri gjithnjë e më shumë njerëz do ta shkarkojnë atë pak nga pak pasi tani është në dispozicion vetëm për zhvilluesit. Gjithsesi ne mund të kemi një përparim tashmë në kompjuterët tanë, edhe nëse vetëm në formën e Wallpapers. Ju mund të keni të gjitha variantet ekzistuese.

Karakteristikat e reja të macOS Monterey nuk kanë qenë shumë, por ka. Sidoqoftë, është e vërtetë që mund të themi se është një sistem i vazhdueshëm. Ka funksione të caktuara që do të jetë në dispozicion vetëm në Mac me M1 dhe për këtë arsye ato të pajtueshme që azhurnohen por kanë çipin Intel nuk do të jenë në gjendje t'i marrin ato. Oh mirë. E vërteta është se pak nga pak do të shohim më shumë funksione. Për momentin ne qëndrojmë me estetikën cilat janë sfondet e këtij macOS 12.

Mbi këtë bazë zyrtare, një seri tifozësh kanë bërë ndryshime të ngjyrave dhe dendësisë së dritës në këto sfonde. Për shembull, kemi versionin e krijuar nga @MattBirchler,i cili drejton blogun Birchtree, një blog specifik i teknologjisë që nga viti 2010. Ato janë sfonde ose sfonde që duken bukur në çdo ekran të Mac-ut tonë. Ju me siguri do të duhet të rregulloni pak në varësi të madhësisë së ekranit, por ato do të duken mirë. Këtu janë ato që mund të shkarkoni:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.