Regjistrimi në Mac për Mars, iMac Pro për WWDC dhe më shumë. Më të mirat e javës në Unë jam nga Mac

Unë jam nga mac

Kjo javë është pikërisht gjysma e shkurtit dhe pavarësisht gjithçkaje nuk ka shumë lajme për këtë lajmet që Apple ka përgatitur për muajin Mars. Siç e dimë të gjithë, muaji i ardhshëm është kyç për disa nga pajisjet e kompanisë. Në këtë kuptim, nuk ka shumë thashetheme për lajmet që do të shohim gjatë muajit mars, por shpresojmë që kjo të ndryshojë në ditët në vijim.

Ndërsa kjo po ndodh sot, ne do të përmbledhim disa nga momentet kryesore të javës në I am from Mac, të cilat edhe pse është e vërtetë nuk janë shumë, ato janë mjaft të rëndësishme për t'i përmendur sot. le të shkojmë me momentet kryesore të javës.

Siç thamë në fillim të këtij artikulli, lajme në lidhje me Mac-in e ri Ata tashmë kanë filluar të shfaqen, edhe pse mezi. Në këtë rast, regjistrimi i një Mac nga Apple parashikojnë një ngjarje të mundshme për marsin e ardhshëm.

iMac Pro gjithashtu rinovohet

Nga ana tjetër dhe për një kohë më të gjatë kemi pasur thashethemet për lançimin e një të reje iMac Pro, kjo pajisje mund të lansohet gjatë WWDC të këtij viti. Për momentin kjo tregohet nga disa thashetheme, por duhet të presim që nga kjo ngjarja zhvillohet në qershor dhe ka një rrugë të gjatë për të bërë.

liruar a version i ri i sigurisë për përdoruesit që kanë të instaluar macOS Big Sur. Ky version rregullon disa çështje sigurie të gjetura në versionin e mëparshëm dhe gjithashtu përmirëson sigurinë e sistemit funksionon në pajisjet e vjetra.

Kontrolli Universal

Kontrolli universal për përdoruesit që kanë macOS Monterey instaluar në kompjuterët e tyre po shfaq gjithnjë e më shumë sinjale. Në këtë rast është një lajm për këtë funksion që duam të mbërrijmë së shpejti në skuadrat me Monterrey-n dhe është se e bën më të qartë. çfarë mund dhe nuk mund të bëhet me këtë funksion.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.