Apple TV 64 GB, versioni përfundimtar macOS Catalina, iFixit MacBook Air dhe shumë më tepër. Më e mira e javës jam nga Mac

Logo Unë jam nga Mac

Sundayshtë përsëri e Diel dhe këtë javë kemi gjithashtu një lajm të mirë për lajmet interesante Apple dhe bota Mac. Ndër të gjitha këto lajme ne nxjerrim në pah që në fillim lansimin e të gjitha versioneve përfundimtare të OS të ndryshëm Apple, macOS, iOS, iPadOs, tvOS dhe watchOS. Përveç këtyre versioneve të reja, ne hasim në lajme të tjera interesante që kemi ndarë me ju në këtë javë të dytë të mbylljes në vendin tonë dhe tani do të shohim ato më të spikaturat.

E para e lajmeve të theksuara i referohet rritjes së mundshme të Kapaciteti Apple TV gjenerata tjeter. Shtë e vërtetë që nuk ka shumë detaje rreth lansimit të mundshëm të këtyre TV-ve të reja Apple, por tashmë kemi filluar të shohim disa thashetheme interesante Në rrjetë.

Uji i Apple Watch

Ne vazhdojmë me një lajm tjetër të mirë për Apple dhe ai është se Apple Watch përjashtohet plotësisht të tarifave të vendosura nga qeveria e Donald Trump. Kjo është padyshim një një lajm shumë i mirë për mollën dhe gjithashtu për përdoruesit, pasi nuk do të shohim një rritje të çmimit të shkaktuar nga kjo lloj tarife.

Nga ana tjetër kemi versionin e ri të macOS Catalina 10.15.4 për të gjithë përdoruesit. Ky version i ri shton një seri përmirësimesh interesante, kështu që ne ju rekomandojmë që kur të mund ta instaloni këtë version të ri dhe të filloni të shijoni versionin përmirësimet e zbatuara në të.

MacBook Air hapur

Ngrohës i ri dhe instalime elektrike të brendshme

Më në fund ne duam të ndajmë Pamje e shpërthyer e bërë nga iFixit del MacBook Air i ri. Mekanizmi i ri i tastierës me sistemin gërshërë tashmë është implementuar dhe tani mund të shohim të gjithë brendësinë e këtyre MacBook Air të ri.

Kujdesuni mirë për veten tuaj këto ditë dhe mbi të gjitha # QuédateEnCasa


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.