Kërkoni Apple Brazil, HomePod me ekran dhe shumë më tepër. Më e mira e javës jam nga Mac

Unë jam nga mac

Pasi u konfirmua praktikisht tashmë pa ngjarjen e Apple në këtë muaj mars Ne po përballemi me entuziazmin e fundit të këtij muaji dhe duket se do të kemi lajme në produktet e Apple gjatë prillit. Padyshim që nuk ka asgjë të konfirmuar dhe të gjitha janë thashetheme, edhe pse është e vërtetë që mund të kemi disa surpriza në formën e një produkti.

Ndërsa kjo po ndodh, ne do të përqendrohemi Ngjarja kryesore e javës Unë jam nga Mac. Pra, le të shohim disa nga lajmet në lidhje me botën e Apple që kemi ndarë me të gjithë në internet.

Tim Cook

E para e lajmeve këtë javë është mjaft e keqe për kompaninë Cupertino dhe ka të bëjë me proces gjyqësor i vendosur në Brazil për reklamë të gabuar. Këto lloj procesesh gjyqësore janë zakonisht të zakonshme Në të gjitha kompanitë, por natyrisht, në Apple ndikimi është zakonisht më i madh për shkak të madhësisë së ndërmarrjes dhe fuqisë ekonomike që ka.

HomePods të Apple u ndërprenë disa ditë më parë dhe kjo është diçka që dëmton shumë përdoruesit. Në çdo rast lajmet apo të rejat thashetheme në lidhje me lajmet e mundshme të HomePod me një ekran ata i kanë ngritur përsëri shpirtrat në më të pakënaqurit ...

iMac është krijuar pa kufij

Një version beta gjithmonë shton veçori të reja në kodin tuaj dhe versionin më të fundit të shfaqjeve të lëshuara nga macOS dy modele të reja të supozuara iMac me procesor M1. Jo se thotë saktësisht se është dy iMac me këtë procesor por mund të themi me siguri totale se kështu do të përfundojë.

Për të përfunduar ne duhet të flasim për Shërbëtorin dhe është që të Premten e kaluar sezoni i dytë përfundoi dhe këtë të Premte do të humbasim një episod të ri. Në këtë kuptim duhet të jesh i qetë që atëherë së shpejti do të kemi sezonin e tretë y mbase edhe më shumë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.