AirTag, Realiteti i Shtuar, Kufjet dhe më shumë. Apple i vitit 2021 sipas Kuo

analisti Ming-Chi Kuo thotë se do të shohim lajme këtë vit 2020

Para se të fillonte kjo 2021, ne u futëm në punë dhe Ne mbledhëm thashethemet se çfarë të presim në 2021 dorë për dore me Apple. E njëjta gjë është bërë nga analisti Ming-Chi Kuo dhe disa të tjerë. Statedshtë deklaruar se do të ketë lëshime të pritshme, azhurnime të reja dhe një pajisje të re në lidhje me realiteti i shtuar.

AirTags

Ne tashmë kemi filluar 2021 dhe bashkë me të kanë ardhur edhe parashikimet e Analistët më të njohur të Apple. Ne do të përqendrohemi në parashikimet e të famshmit Ming-Chi Kuo. Se edhe pse nuk janë asgjë për të shkruar në shtëpi, duhet të marrim parasysh famën që ai ka dhe përqindja e përgjigjeve të sakta,

Kuo pretendon se 2021 do të jetë viti i AirTags. Të shpallur në pjesën më të madhe të 2o20, ato nuk arritën në treg. Do të jetë në vitin 2021 kur ta shohim etiketat e famshme të Apple Apple, në gjendje të lokalizojë objektet e përditshme në jetën tonë.

Syzet e Apple

Ai gjithashtu ka guxuar të parashikojë mbërritjen në treg të "një gjëje më shumë". Por ai nuk ka specifikuar se për çfarë do të bëhet fjalë, ai vetëm ka përmendur që një pajisje e re në lidhje me realitetin e shtuar do të mbërrijë. As në MacRumors nuk lagen asaj që Kuo i referohet. Më në fund mund të shohim të shumëpriturën syze të realitetit të shtuar, për të cilën është folur edhe gjatë.

Pjesa tjetër e parashikimeve janë më tepër a konfirmimi i gjithçkaje që është thënë gjatë vitit 2020. domethënë:

  • Ne do të shohim ardhjen e kufjeve të reja me një dizajn të ngjashëm me AirPods Pro, por pa qenë ata, ata do të kenë të gjithë teknologjinë e tyre por do të jenë pjesë e vazhdimësisë së modelit të parë. Kështu që ne do të shohim 3 AirPods.
  • Ardhja e Mac-a më të rinj me çipin M1. Kjo është deklaruar nga Apple.
  • Pajisjet me Mini Led. Por Kuo nuk thotë as cilat do të jenë.
  • IPad Pro i ri 12,9 inç

Ndërsa lexoni, kësaj here Ming-Chi Kuo nuk ka rrezikuar aspak në parashikimet e tyre.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.