Sensori i temperaturës së Apple Watch, 280 Mac së bashku në George Lucas dhe shumë më tepër. Më të mirat e javës në Unë jam nga Mac

Unë jam nga mac

Kjo javë ishte mjaft e qetë për sa i përket lajmeve që lidhen me botën e Apple dhe kompaninë Cupertino. Në këtë rast, sot, e diel, 8 maj, ne hyjmë plotësisht në javët e fundit përpara se të zhvillohet WWDC e Apple, një ngjarje që pritet nga zhvilluesit dhe nga përdoruesit që duan të shohin çfarë ka të re në softuer që kompania Cupertino ka përgatitur për ne. Ndërsa dita e ngjarjes arrin, ne vazhdojmë të shohim pjesën tjetër të lajmeve të lidhura dhe sot do të shohim disa nga pikat kryesore në Unë jam nga Mac.

Lajmi i parë i spikatur ka të bëjë me thashethemet e sensori i temperaturës që mund të mbajë ose jo Apple Watch. Ky sensor është një nga më të përfolurit për Apple Watch për një kohë të gjatë dhe nuk është e qartë nëse ata do të përfundojnë duke e zbatuar atë më në fund në pajisjen Apple.

App Store

Bën një pastrimi i aplikacioneve nga App Store këtë javë. Ka kaluar një kohë e gjatë që kur ka ndodhur kjo dhe zhvilluesit së bashku me kompaninë Cupertino hoqën disa aplikacione nga dyqani për të rregulluar pak dyqanin. Tani duket se gjithçka është në vendin e vet.

Në një nga videot e fundit të publikuara nga Apple në kanalin e saj në YouTube zyrtare, mund ta shihni 280 Mac në studion e George Lucas. Laboratori i zërit, Skywalker Sound, të gjithë këta Mac punojnë për të krijuar tingujt ikonë të Stars Wars dhe Apple që na tregon.

Apple Store në Kaliforni

Ata tashmë kanë numrin 1 si prodhues kompjuterësh. Apple e merr atë totalin e dërgesave gjatë tremujorit të parë të këtij arritjen e vitit 22,3 millones, Sipas Canalys në studimin e tij të kompanive këtë tremujor.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.